Polski Bon Turystyczny - kto może skorzystać i wszystko inne co potrzebujesz wiedzieć

Z racji tego, że od pierwszego sierpnia tego roku można już aktywować bon turystyczny postanowiliśmy zebrać dla was najważniejsze informacje i opisać wam jak go aktywować, a nie będzie to takie trudne jak może się wydawać :)

500+ na wakacje?


No dobra, zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, dla tych co jeszcze jakoś o nim nie słyszeli, co to właściwie jest bon turystyczny. Jest to wynosząca 500 zł forma wsparcia dla polskich rodzin oraz poszkodowanej, w wyniku epidemii COVID-19, branży turystycznej. Za jego pomocą będziemy mogli płacić za "wakacje", a konkretnie za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne.


Polski Bon Turystyczny - kto może skorzystać?


Bon w wysokości 500 zł, będzie przyznany na każde dziecko, na które jest pobierane świadczenie 500+, a dzieci niepełnosprawne otrzymają dodatkowe 500 zł, czyli łącznie 1000 zł.
Co ciekawe rodzice, którzy pobierają świadczenia wychowawcze za granicą i 500+ im się nie należy, również mogą starać się dostanie bonu.Gdzie można wykorzystać Polski Bon Turystyczny?


Bon będzie można wykorzystać płacąc za pobyt w hotelach, pensjonatach, kempingach itp.  na terenie Polski u przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego wpisanych na listę Polskiej Organizacji Turystycznej.
Może to być oczywiście również dowolna wycieczka organizowana w Polsce lub pobyt dziecka na kolonii czy obozie.
Pełna lista miejsc gdzie możemy skorzystać z bonu na stronie poniżej:
Jeśli usługa turystyczna nie zostanie zrealizowana lub przedsiębiorca turystyczny zbankrutuje przed jej realizacją to będzie można starać się o ponowne wykorzystanie bonu.Jak otrzymać bon turystyczny?


Aby otrzymać bon należy posiadać konto na PUE - Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeśli jeszcze go nie masz to instrukcja jak to zrobić poniżej:

  1. Następnie zalogować się na PUE -  https://www.zus.pl/portal/logowanie.npi
  2. W prawym górnym rogu kliknąć zakładkę "Ogólny"
  3. W lewym MENU zakładka "Polski Bon Turystyczny", a później "Mój bon"
zus 1png

 4. Teraz wystarczy już kliknąć w zielony przycisk "Aktywuj bon".

zus 2png

 5. W kolejnym oknie wpisujemy nasz numer telefonu (UWAGA! Ważne żeby podać poprawny ponieważ będzie nam potrzebny przy potwierdzaniu płatności bonem) oraz adres email, zapoznajemy się z RODO i klikamy zielony "Aktywuj bon"


zus 4png

 6. Jeżeli wszystko wykonamy prawidłowo naszym oczom ukaże się takie okienko oznaczające, że oficjalnie bon jest już nasz  :) oraz nasz kod, za pomocą którego będziemy płacić.
Zawsze możemy go podejrzeć logująć się na konto PUE w otwierając zakładkę [Mój Bon]

zus 5png

Jeśli nadal macie problemy z aktywacją to tutaj macie oficjalny film z instrukcją od ZUS:


W jaki sposób zapłacić Polskim Bonem Turystycznym?


Bon ma formę elektroczniną i nie można go wymienić na gotówkę, więc aby dokonać nim płatności będziemy musieli przekazać kod obługi płatności bonu w wybranej firmie turtystycznej. Sam proces płatności wygląda następująco.
  • Podajemy kod obsługi płatności osobie przyjmującej płatność
  • Na nasz numer telefonu sms przyjdzie kod, którym musimy potwierdzić płatność i tyle :)
Co najważniejsze kwoty bonu (500 zł) nie musimy wykorzystać jednorazowo, możemy płacić dowolną ilość razy, aż do wyczerpania całej kwoty. Jeśli z kolei kwota płatności przywyższa wartosć bonu to również żaden problem, bo  brakującą kwotę możemy dopłacić kartą lub gotówką.

Na realizacją bonu mamy czas do 31 marca 2022 roku.


Mamy nadzieję, że trochę przybliżyliśmy wam temat Polskiego Bonu Turystycznego, ale w razie dodatkowych pytać piszcie śmiało komentarze.

A jeśli szukacie konta bankowego dla dziecka to zerknijcie do naszego opisu promocji Pekao S.A. gdzie za założenie takiego konta możecie zgarnąć 200 zł

Proszę udostępnijcie ten artykuł swoim znajomym i udanego wypoczynku!

Buldog Finansowy